Objednávky/kontakt: Hydrafacial MD, mezoterapia, fotoomladenie, rázová vlna, kozmetické ošetrenia: 0949 365 525, 0944 968 568, 0948 852 582 laserová epilácia: noví klienti - 0949 365 525, 0948 852 582, Mgr. Soňa Strapková - 0904 989 885, MUDr. Martina Vahančíková - 0949 595 022│korekcia vrások (botox, výplne): 0944 793 093

LASEROVÁ EPILÁCIA CANDELA gentleLASE PRO – zbavte sa nežiaduceho ochlpenia natrvalo

Laserová epilácia je v súčasnosti najefektívnejší spôsob trvalého odstránenia nežiaduceho ochlpenia. Trvalý účinok je dosiahnutý v krátkom čase s komfortom hladkej pokožky už po prvom zákroku.

Ako funguje odstránenie ochlpenia pomocou laseru? 

Ošetrenie laserom je založené na princípe selektívnej fototermolýzy, teda pôsobenia laserového lúča na hnedé tkanivo melanín, ktoré sa nachádza vo vlasovej cibuľke chlpu v aktívnej rastovej fáze.  Na zákrok sú vhodnejšie chĺpky tmavšie a hrubšie, pri svetlejšom ochlpení je potrebné väčšie množstvo sedení a výsledný efekt nemusí byť až taký výrazný.

koľko sedení treba absolvovať na úplné odstránenie ochlpenia? 

K trvalému zničeniu cibuľky dochádza pri chĺpkoch v aktívnej fáze rastu, v ktorej sa z celkového práve prítomného počtu chĺpkov nachádza asi 15-20%. Preto je potrebných minimálne 5-7 sedení. Časové rozpätie medzi jednotlivými zákrokmi je veľmi individuálne, záleží na konkrétnej oblasti a pohybuje sa medzi 4 – 8 týždňami /napr. horná pera raz za 4 týždne a predkolenia, stehná raz za 8 týždňov. 

NÁŠ LASER CANDELA gentleLASE PRO

V našom centre Vám ponúkame ošetrenie medicínskym laserom GentleLASE PRO, nie IPL epiláciu /epilácia intenzívnym pulzným svetlom/, s ktorou sa klienti stretávajú v kozmetických salónoch

GentleLase PRO predstavuje najnovšiu generáciu laserovej techniky od celosvetovej špičky v laserovej technike, americkej firmy SYNERON CANDELA

Je ošetrenie bolestivé? 

Vďaka chladeniu CRYO6 Zimmer sa sen stáva skutočnosťou a laserová epilácia CANDELA gentleLASE PRO bezbolestnou –  CHLADENIE CRYO6 robí laserovú epiláciu prijateľnou aj pre klientov s nižším prahom bolesti.

Aké sú ďalšie výhody tohto ošetrenia? 

Laserová epilácia okrem samotného ochlpenia odstraňuje aj ďalšie komplikácie súvisiace s odstraňovaním chĺpkov inými metódami, ako je zarastanie chlpov, zápaly, jazvy, pigmentové fľaky po vytrhávaní. 

Pre koho je epilácia laserom vhodná? 

Ideálne parametre pre laserovú epiláciu sú svetlá koža a tmavý chlp, pri svetlejších chlpoch niekedy treba vyšší počet ošetrení. Ideálnym obdobím pre laserovú epiláciu sú jeseň, zima, jar. U ľudí, ktorí sa neopaľujú a dovolenkujú mimo sezóny sa môžu vykonávať zákroky aj v lete.

  • PRÍPRAVA na ošetrenie:

 Pre dosiahnutie maximálneho efektu je dôležité dodržať niekoľko pokynov

  1. Koža nesmie byť opálená, odstup od posledného opaľovania/solária by mal byť aspoň 6-8 týždňov.
  2. Pred ošetrením sa nesmú používať ani samoopaľovacie prípravky.
  3. Odstup od depilácie – vytrhania chĺpkov s korienkami (voskom, strojčekom, pinzetou) by mal byť najmenej 3-4 týždne.
  4. Chĺpky je možné odstraňovať bez korienkov – holením, depilačným krémom. skracovaním zastrihávačom.
  5. Ideálna dĺžka chĺpkov pri vykonaní prvého ošetrenia je 2-3 mm (hmatateľné strnisko), nie DLHŠIE, preto odporúčame oholiť ošetrované oblasti nasledovne:

predkolenia – 3 – 5 dní pred zákrokom

stehná – 5 – 7 dní pred zákrokom

bikiny, intim, podpazušie – 1 – 2 dni pred zákrokom

hrudník, brucho, chrbát u mužov – 1 – 2 dni pred zákrokom

horná pera, brada – pri jemnejšom ochlpení (hlavne nad hornou perou) nie je potrebné ochlpenie odstraňovať, pri tvrdšom ochlpení na tvári odporúčame chĺpky zastrihnúť.

  • Priebeh ošetreniaOšetrovaná plocha sa prikladaním sondy s koncovkou postupne pokrýva laserovými pulzami, zákrok trvá v závislosti od rozsahu ošetrovanej plochy 5 min (horná pera, brada) až do 60-90 min (predkolenia, stehná. Oči klientov a ošetrujúceho personálu sú počas ošetrenia chránené špeciálnymi okuliarmi.Laserová epilácia je zákrok ambulantný, vždy jej predchádza konzultácia so vstupným vyšetrením, počas ktorého sa posúdi a vyhodnotí typ ochlpenia a vhodnosť kože na epiláciu.
  • Staroslivosť po laserovom zákroku: Tesne po zákroku sa môže vyskytnúť jemné začervenanie, ktoré odznieva najčastejšie v priebehu niekoľkých hodín.Pokožku Vám ošetríme prípravkom s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok (Avene CICALFATE krém, Pantenol mlieko, kalciová masť, sudocrem, detský púder ), v závislosti od ošetrovanej lokality.S ich používaním je vhodné podľa potreby pokračovať aj v domácom prostredí. Po zákroku neodporúčame návštevu bazéna alebo sauny a vhodnejšie je umývanie a sprchovanie vlažnou vodou.Pri zákrokoch na tvári počas celého roka a na tele v letných mesiacoch je potrebné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom so slnečným faktorom (odporúčame fyzikálny/minerálny filter 50, prípravky HELIOCARE)Ošetrenú oblasť sa neodporúča vystavovať slnku aspoň 2-3 týždne po zákroku.

Video