Objednávky/kontakt: Hydrafacial MD, mezoterapia, fotoomladenie, rázová vlna, kozmetické ošetrenia: 0949 365 525, 0944 968 568, 0948 852 582 laserová epilácia: noví klienti - 0949 365 525, 0948 852 582, Mgr. Soňa Strapková - 0904 989 885, MUDr. Martina Vahančíková - 0949 595 022│korekcia vrások (botox, výplne): 0944 793 093

Fotorejuvenizácia /fotoomladenie

Fotorejuvenizácia /fotoomladenie / patrí v súčasnosti k najmodernejším a veľmi populárnym  laserovým neinvazívnym ošetreniam s minimálnym obmedzením pre klienta.

Vplyvom  prirodzeného starnutia kože a pôsobením vonkajších faktorov a zlej životosprávy vznikajú nedostatky pleti – vrásky, pigmetové fľaky, pokles pružnosti pokožky. Tieto problémy efektívne, neinvazívne a bezbolestne možeme riešit a zlepšiť laserovou FOTOREJUVENIZÁCIOU – FOTOOMLADENÍM.

V našom centre LASOMA vykonávame laserové fotoomladenie alexandritovým laserom GENTLElase PRO od jednej z najvýznamnejších firiem v laserovej medicíne – americkej firmy  SYNERON CANDELA.

Ako funguje laserová FOTOREJUVENIZÁCIA?

Princíp ošetrenia spočíva v pôsobení laserového lúča / vlnová dĺžka 755nm / v podkoží, kde sa vychytáva v cieľových štruktúrach ako sú hnedý pigment – melanín a červené krvné farbivo – hemoglobín. Pri tejto zložitej svetelnochemickej reakcii sa uvoľní veľké množstvo tepelnej energie, ktorá spôsobí výrazné prehriatie a prekrvenie danej oblasti. Výsledkom je stimulácia kolagénových a elastínových vlákien a ich následná novotvorba, ktorá prináša vypnutie a zjemnenie povrchu kože / tento proces prebieha aj 1 – 2 mesiace po absolvovaní zákrokov /, dochádza takisto k redukcii pigmentových škvŕn, ochlpenia a jemných rozšírených cievok ošetrovanej oblasti.

Pozitívny efekt laserovej fotorejuvenizácie je v celkovom „rozžiarení a omladení“ pokožky, ktorej sa vracia pevnosť a pružnosť, zlepšuje sa jej stav a farebná jednotnosť, mizne nežiaduce ochlpenie, zmenšujú sa rozšírené póry. Na dosiahnutie tohto stavu odporúčame absolvovať 4 – 6 sedení, v intervale 3 – 4 týždňov. Keďže zákrok sa nesmie vykonávať na opálenú pokožku a tiež nie je vhodné sa po ňom opaľovať, najvhodnejším obdobím pre tento zákrok je november až apríl.

Priebeh ošetrenia

Laserová fotorejuvenizácia je ambulantný zákrok, ktorému predchádza vstupná konzultácia.

Trvanie zákroku aj s pohovorom je cca  do 30 min.
Veľkou výhodou je, že klient nie je vyradený z bežného života a ošetrenie sa dá absolvovať aj počas pracovného dňa / v rámci obedovej pauzy/.

Pred zákrokom je ošetrovaná plocha odlíčená a dôkladne vyčistená kozmetickými prípravkami. Počas zákroku musia byť oči chránené špeciálnymi kovovými krytkami, pod ktorými sú umiestnené mokré vatové tampóny.

Fotorejuvenizácia je zákrok, ktorý nevyžaduje anestéziu, klienti pri ňom pociťujú jemné štipkanie a pálenie, samotný zákrok trvá asi 7 – 10 min.

Na ošetrovanú plochu sa ihneď po zákroku aplikuje termálna voda a antimikrobiálny  ukľudňujúci krém s hojivým účinkom.

Pokožka je mierne opuchnutá a začervenaná, tieto prejavy odoznievajú po 2 – 3 hodinách. Pri ošetrení pigmentových fľakov môže dôjsť k ich prechodnému stmavnutiu, ktoré sa však v priebehu 3-5 dní zlúpe a koža sa farebne zjednotí.

Domáca pozákroková starostlivosť spočíva len v udržiavaní pokožky v „čistote“ – klient / klientka si 1 deň po zákroku aplikuje antimikrobiálny krém s hojivým účinkom, neodporúčame do 24 hodín návštevu sauny, bazéna namáhavú fyzickú prácu a cvičenie /kvôli spoteniu/.

Kozmetické ošetrenie pleti je vhodné si plánovať 1 týždeň pred alebo po ošetrení.