Objednávky/kontakt: Hydrafacial MD, mezoterapia, fotoomladenie, rázová vlna, kozmetické ošetrenia: 0949 365 525, 0944 968 568, 0948 852 582

laserová epilácia: noví klienti - 0949 365 525, 0948 852 582, Mgr. Soňa Strapková - 0904 989 885, MUDr. Martina Vahančíková - 0949 595 022korekcia vrások (botox, výplne): 0944 793 093

Microblading - tetovanie obočia

V oblasti permanentného mejkapu Vám ponúkame novinku microblading – prirodzené tetovanie obočia. 

Ak ste už unavení z postávania pred zrkadlom a dokresľovania obočia alebo z neustáleho farbenia a trhania chĺpkov, je pravdepodobne na čase zvážiť microblading.  Microblading vyzerá oveľa prirodzenejšie ako dokreslené obočie, či už sa na to použije ceruzka, tieň, pomáda, alebo gél. Mikropigmentácia sa nachádza v pokožke a vytvára prirodzený vzhľad chĺpkov, ktorý sa nezotrie ani keď sa poškrabkáte alebo pretriete rukou. Nemusíte si celý deň dávať pozor na ruky, aby ste sa náhodou nedotkli vášho namaľovaného obočia a nerozmazali ste si celú rannú polhodinovú snahu. Microblading totiž nevyžaduje žiadnu údržbu.

Koľkokrát treba ošetrenie absolvovať?

Túto procedúru je potrebné absolvovať dvakrát. Pri vašej prvej schôdzke s microbladingovým špecialistom si vyberiete tvar, farbu, zakrivenie a dĺžku vášho obočia, následne absolvujete prvú aplikáciu microbladingu. Druhou časťou procesu po vyhojení je ďalšia aplikácia, ktorá sa uskutoční zvyčajne o štyri až šesť týždňov po prvom tetovaní. Ako sa vaša pokožka lieči a vytvára novú vrstvu kožných buniek, prvotná aplikácia bledne. Pri druhej aplikácii kozmetička znova vykreslí tvar obočia cez pôvodne vytetované chĺpky, čím sa pigment vloží do pokožky druhýkrát a zabezpečí sa, aby bol každý chĺpok farebne výrazný a dokonalý, a tiež aby váš permanentný make-up vydržal dlhú dobu. Pri druhej aplikácii je tiež priestor, aby ste požiadali o miernu úpravu tvaru či dokonca farebného odtieňa. Druhú aplikáciu by ste mali absolvovať po 4 až 6 týždňoch od prvej schôdzky. Toto dá vašej pokožke dostatok času na vyhojenie a usadenie pigmentu. Farba vášho nového obočia sa bude najskôr zdať veľmi tmavá, ale ako sa bude pokožka hojiť obočie nadobudne mäkkší, prirodzenejší odtieň. Pri korekcii sa doplnia miesta, kde sa pigment usadil slabo, prípadne vôbec, a zvýraznia celý vzhľad permanentného make-upu. Keďže každému jedincovi sa pigment usádza inak, je to výborná príležitosť na to, aby kozmetička mohla doladiť farebný odtieň presne podľa vašich predstáv.

Ako dlho tetovanie microblading vydrží?

Permanentný make-up aplikovaný v dvoch sedeniach zvyčajne vydrží 1 až 3 roky, no ak na korekciu neprídete, počítajte s tým, že do pol roka sa Vám všetok pigment aplikovaný na jednom sedení vstrebe. V prípade  rekonštrukcie starého permanentu z iného salóna počítajte až s troma schôdzkami. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zamilujete do svojich nových chĺpkov až tak, že si budete želať aby vám vydržali navždy. Microblading má trvácnosť 1 až 2 roky. Trvácnosť závisí od mnohých faktorov, napríklad od veku, prirodzenej pigmentácie, premastenia a kyslosti pokožky, metabolizmu, a tiež od toho ako sa staráte o pleť. To, že táto procedúra nie je permanentná, môže byť výhodou pri zmene farby obočia a taktiež netreba podceňovať zmeny, ktoré prináša prirodzený proces starnutia pokožky tváre. Zníženie tonusu čŕt tváre, pokles koncov obočia pri spánkoch či poskočenie jednej strany obočia vplyvom mimiky smerom hore často vytvára asymetriu, ktorá sa dá krásne korigovať. Dočasná trvácnosť permanentného make-upu je výhodou aj vtedy, ak sa stane, že sa vám váš permanentný make-up nepáči. Po čase sa vám  jednoducho vstrebe a vy budete mať možnosť nájsť si odborníka ktorý vám pomôže lepšie splniť vašu predstavu. V princípe, čím je žena staršia, čím tmavšie má pigmentovanú pleť a vlasy, čím suchšiu je jej pokožka, tým dlhšie jej permanentný make-up vydrží. Je to však iba veľmi všeobecné a stáva sa, že aj blondínke vydrží microblading 3 roky. Ak sa veľa opaľujete, prípadne navštevujete solárium, počítajte s kratšou trvanlivosťou. Taktiež niektoré aha kyseliny v krémoch môžu skracovať trvácnosť microbladingu. Zatiaľ čo blednutie je nevyhnuteľné, majte na pamäti že pravidelnými korekciami si dokážete udržiavať obočie stále pekné. Pre najlepší výsledok sa odporúča zopakovať procedúru po 18 mesiacoch. 

Výhody microbladingu

Na rozdiel od strojového permanentného make-upu sa pri microbladingu pigment vkladá iba do vrchných častí pokožky, čo je neporovnateľne menej bolestivé. Odborník na microblading namáča pero s jednorazovou sterilnou čepieľkou do pigmentu a postupne „kreslí“ a dopĺňa chĺpky do vášho obočia jemnými krátkymi ťahmi. 

Ako prebieha tetovanie microblading?

Na prvom sedení vás odborník na microblading zmeria, vykreslí optimálny tvar, vyberie ideálny farebný odtieň a nanesie anestézu, ktorú nechá približne pol hodiny pôsobiť a začne sa samotná aplikácia microbladingu. Vaše nové obočie vám v salóne doslova „ušijú“ na mieru. Samotná aplikácia pigmentu trvá 30 až 60 minút, je to individuálne a závisí to najmä od vašej pokožky. Ak ste žena ktorá obľubuje minimálny make-up aby ste ušetrili čo najviac času, určite si microblading zamilujete. Ako vám po čase bude obočie blednúť môžete si rezervovať ďalšiu korekciu pre oživenie farby a tvaru ale zatiaľ sa budete celú dobu tešiť zo života bez ceruziek a tieňov. Asi budete prekvapená keď sa dozviete že výber správneho tvaru a farby zaberie dosť veľkú časť vášho sedenia. Tento proces je však veľmi dôležitý a odborník na microblading by ho nemal zanedbať. Tvar obočia by mal byť najskôr presne vymeraný a vykreslený a taktiež vizuálne a esteticky prispôsobený črtám vašej tváre a vašej osobnosti. Farba by mala prirodzene ladiť s farbou vašich vlasov a pleti. Cieľom celej procedúry je skrášlenie vašej tváre, nebojte sa vyjadriť svoj názor a požiadavky.

Starostlivosť po tetovaní microblading

Inštrukcie k starostlivosti po tetovaní sa musia dodržiavať. Je dôležité, aby ste si zapamätali, že microblading otvára a narúša pokožku, takže správna domáca starostlivosť nielenže zabráni vniknutiu baktérií a infekcie, ale taktiež zaistí dlhotrvácne uloženie pigmentu. Ihneď po tetovaní vám kozmetička ranky ošetrí hojivou masťou a ukáže vám ako si masť nanášať. Päť dní po aplikácii microbladingu by sa do rán nemala dostať voda, ktorá by vám mohla rozmokvať chrastičky, a tým by došlo k vyplaveniu pigmentu z rán. Hojivú masť by ste si mali nanášať aspoň 5x denne. V žiadnom prípade by ste nemali používať antibiotickú masť, pretože antibiotiká podporujú vyplavovanie pigmentu. Z toho istého dôvodu je zakázaný microblading v čase, keď užívate akékoľvek perorálne antibiotiká. Kým sa vám nevylúpu chrastičky, je zakázané si obočie líčiť. Mali by ste s vyhýbať športom pri ktorých sa potíte, saune, plávaniu a slnku či soláriu. Chrastičky sa musia vylúpať prirodzene, nesmiete im nijako pomáhať. Investovali ste do vášho obočia značnú sumu a teraz by ste sa mali uistiť, že správne dodržiavate všetky inštrukcie, ktoré vám boli poskytnuté s v salóne. Nič netrvá večne, a tak aj vaše krásne obočie časom vybledne. Je to prirodzená súčasť microbladingového procesu.

Member Login

×